Valige keel: est
TULE TRENNI
ALEXELA KML KODUMÄNG
89:83
02.04.2017, 17:00
A-KLASSI NEIUD EESTIS KOLMANDAD

A-KLASSI NEIUD EESTIS KOLMANDAD

Möödunud nädalalõpul lõppesid Rakvere Spordihallis Eesti Meistrivõistlused A-klassi tütarlastele (sündinud 1994 ja hiljem). Final Four´i ehk nelja parima hulka pääsesid Tallinna (Audentese SK ja BC Kalev/Cramo), Tartu (Tartu Kalev) ning Rapla esindused.

Poolafinaallahingus kohtus AmEst Rapla naiskond Tartu Kaleviga.  Kahes hooaja jooksul peetud kohtumises oli Rapla pidanud tunnistama tartlannade paremust, kuid kindlasti ihkas süda otsustavatel mängudel revanši. Kahjuks aga nii ei läinud, ülikoolilinna neiud olid siiski Raplast grammi võrra stabiilsemad ja liikusid 78:62 võiduga finaali, kus vastaseks Audentese SK.

Rapla neiud olid skooritegemisel üsna võrdsed – Marie Roosalu 13 (lisaks 8 lauapalli), Laura Marleen Reissar 12, Eliise Pajumets 11 ja Janne Mutli 9 silma. Karin Lipstuhl tegi kaksikduubli 11 punkti + 12 lauapalli.

Võitluses pronksile läks Rapla vastamisi BC Kalev/Cramo võistkonnaga. Mängu algus oli Rapla jaoks raske, kuid alates teise veerandi lõpuminutitest saadi oma „mängumootor“ käima ning pronksmedalid võeti üsna kindlalt tulemusega 80:62. Tuleb kiita naiskonna kaitsetööd, sest mängu jooksul sooritati 23 vaheltlõiget ja vastane sunniti pallikaotama 30 korral (vastupidised näitajad 8 ja 12).

Kohtumise parim oli AmEst Rapla särgis Eliise Pajumets, kelle näitajad olid järgnevad: 29 punkti, 5 lauapalli, 4 resultatiivset söötu ja 6 vaheltlõiget. Laura Marleen Reissar lisas 19 silma. Marie Roosalu viskas 10 punkti, võttis maha 12 lauapalli ja tegi 6 vaheltlõiget, Karin Lipstuhli vastavad näitajad oli 8, 7 ja 5. Rapla naiskonna hooaja parimaks mängijaks tunnistati Eliise Pajumets.

Võistkond mängis koosseisus: Eliise Pajumets, Karin Lipstuhl, Triin Saarmann, Kristel Kivioja, Janne Mutli, Kaari Kamp, Marie Roosalu, Laura Marleen Reissar, Hanna Maria Uusmees ja Lisandra Täpsi, treener Tiiu Kosk.

Rõõm on tõdeda, et A-klassi neidude hea tase Eestis ei ole Rapla Korvpallikooli jaoks esmakordne, vaid on saavutatud suurepärane järjepidevus. Viimase 9 hooaja jooksul on Tiiu Kose juhendatavad neiud jõudnud 8 korral nelja parima hulka (sh on võidetud 3 hõbe- ja 2 pronksmedalit). 

Sünnipäev
Täna meil sünnipäevalapsi ei ole!
Tabeliseis