Valige keel: est
TULE TRENNI
ALEXELA KML KODUMÄNG
89:83
02.04.2017, 17:00
2004 POISID VEEL PÄRIS MEISTRITEKS EI SAANUD

2004 POISID VEEL PÄRIS MEISTRITEKS EI SAANUD

2004.a. ja varem sündinud poisid olid eelmisel nädalal kutsutud maipühade ajal Tartusse, kus Erkmaa Korvpallikool korraldas turniiri „Meiega Meistriks“. Tulevikumeistriteks olid pürgimas 8 võistkonda, nende hulgas tiim Venemaalt St. Peterburist ja Riia DSN Lätist. AmEst Rapla meeskond saavutas  tubli 4 koha.

4-liikmelises alagrupis mindi kõigepealt vastamisi TTÜ-ga, kus meie viskelegendi Aivar Kuusmaa poeg Kaspar viskas oma võistkonna 34-st punktist koguni 26. Rapla poisid võitlesid visalt lõpuni, kuigi viimast veerandaega alustati 18-punktilisest kaotusest, siis lõpuvileks mängiti end vaid 3 punkti kaugusele 31:34.

Teine mäng Peterburi võistkonna vastu oli nii, nagu nad varajases nooruses on, et idanaabrid on alguses tehniliselt krobelisemad, aga 5 aasta pärast ulatuvad needsamad meie poisid neile vaid kaenlaauguni ja neist jagu saada juba palju keerulisem. Rapla võitis selle mängu tulemusega 31:18.

Alagrupi viimane mäng Tartu Palliklubiga oli tõeline triller, mida nii noorte poistega harva ette tuleb. Ülimalt tasavägine mäng lõppes buzzer-beateri ehk viimase sekundi viskega, kus meie kõige pisem mängumees Silver Loorents sai kaaslase mööda läinud viskest lauapalli, põrgatas paar sammu korvist kaugemale ja saatis ideaalilähedase randmeliigutsega palli teele. Lõpusireen kõlas sel ajal kui pall veel õhus oli ja sopsas pärast seda puhtalt läbi korvirõnga ja tõi 23:22 võidu! Poiste rõõm oli piiritu ja nii palju kallistusi sai Silver viimati oma sünnipäeval!

Sellega oli alagrupis saavutatud II koht ja koht 4 parema võistkonna hulgas. Poolfinaalis tuli vastu hilisem turniiri võitja, turniiri korraldaja Erkmaa Korvpallikool, kes võitis mängu tulemusega 52:21.

Kolmanda koha mängus pani Riia DSN oma paremuse maksma esimese veerandiga, võites selle 21:1. Kuigi ülejäänud mäng võrdsustus, tuli vastu võtta kaotus 16:44.

AmEst Rapla võistkonda kuulusid (pildil all ees vasakult) Romet Rättel, Märten Laurimaa, Silver Loorents, Karl-Erik Rajasalu, (seisavad) Rasmus Estaal, Artur Aarma, Thomas Tummeleht, Jordan Karp, Hannes Pärnapuu ja võistkonna pariimaks mängijaks tunnistatud Markus Sadõhov.

Sünnipäev
Lisandra Vetesina
Sünd.: 19.08.2007
Tabeliseis