Valige keel: est
TULE TRENNI
ALEXELA KML KODUMÄNG
89:83
02.04.2017, 17:00
KORVPALLIKOOL KÜSITLES TYCO RAPLA NIMESPONSORIT

KORVPALLIKOOL KÜSITLES TYCO RAPLA NIMESPONSORIT

Parasjagu aega on G4S Meistriliiga hooaja lõpust möödunud ning seega on paslik teha väikeseid kokkuvõtteid. Rapla Korvpallikool küsitles oma esindusmeeskonna TYCO Rapla nimesponsorit, eesmärgiga heita pilk möödunud hooajale ning uurida tulevikuplaane-ideid. Küsimustele vastasid TYCO Europe OÜ juhatuse liikmed Tanel Türna ja Janar Kirss. 

• Milliste emotsioonidega vaatate tagasi äsja lõppenud hooajale? Kas otsus toetada just Rapla korvpallimeeskonda on end õigustanud?

Kuigi süües kasvab isu ning meistrivõistluste pronks oli lähedal, siis kokkuvõttes tuleb siiski tunnistada, et ka hooaja alguses tundus neljas koht optimaalne eesmärk ning see sai väga kindlalt täidetud. Kui siia lisada veel karikavõistlustel saavutatud hõbemedal, siis peab tõdema, et kuulume lõppenud hooajal Eesti edukaimate klubide sekka, mis on arvestades meie tagasihoidlike ressurse, meie arvates kõva saavutus. Sellest lähtuvalt tuleb mõistagi lõppenud hooajale tagasi vaadata positiivsete emotsioonidega. Seejuures kõige suuremat heameelt valmistab mitte ainult saavutatud kohad, kuivõrd meeskonna üldine areng. Kokkuvõttes võib öelda, et toetamine on ennast igati õigustanud, mistõttu plaanime jätkata Rapla Korvpallikooliga koostööd ka tulevikust.

• Kui palju käisite ise saalis TYCO Rapla mänge vaatamas ja milline neist oli kõige meeldejäävam?

Raplas ja Tallinnas toimuvaid mänge jälgisime võimaluse korral ikka kohapeal ning õnneks võimaldati mänge jälgida ka DelfiTv vahendusel, mis on väga tänuväärne areng ja mõjub alale tervikuna kindlasti hästi. Ilusaid mänge oli palju, kuid võib-olla meeldejäävaimaks kujunes palju kõneainet pakkunud poolfinaal seeria BC Kalev/Cramoga, kus eeldatavalt Taaveti ja Koljati vastasseisust kujunes tõeline korvpalli lahing. Korvpalliga kursis olevad sõbrad, tuttavad ja koostööpartnerid helistasid ja olid väga positiivselt üllatunud, saime seeläbi ettevõttena palju positiivset tagasisidet.

• Ütlesite, et süües kasvab isu, millised sihid on järgmiseks aastaks?

Kõik oleneb ka sellest mida teevad konkurendid, kuid kui meil suures plaanis sama koosseis jätkab ning õnnestub mõnda lüli veel tugevdada, siis ütleks nii, et sihid on kõrged.

• Kuidas te suhtute Rapla meeskonna „poliitikasse“, mis eelkõige keskendub noorte Eesti meeste arendamisele või plaanite kõrgete sihtide saavutamiseks palgata ka välismängijaid?

Suhtume noorte Eesti meeste arendamisse ainult positiivselt, see on ka meie jaoks asja mõte. Ja mitte ainult meistriliiga mõttes, vaid pean siin silmas kogu noortetööd, mis Raplas ära tehakse. Meie eelistaks kindlasti ainult eestlastega jätkata, aga kui tõesti klubi leiab, et Eestist mõnele kindlale positsioonile mängijat ei leia, siis ei välistaks ka välismängijat, kuid sellisel juhul peaks ta olema samuti perspektiiviga vend. Kindlasti me ei poolda mõnda nö. endise staari palkamist, nagu ma ka enne ütlesin, siis kaotaks asi meie jaoks mõtte.  

• Kes on Teie lemmikmängija TYCO Rapla meeskonnast? Millised tema mänguomadused on just eriti silma jäänud?

Kõik on lemmikud, korvpall on meeskonna mäng. Aga kui mängijaomadustest rääkida, siis peab ikka tagasi tulema sinna noorte meeste arengu juurde. Vanemad tegijad teevad üldjuhul omadasjad ikka ära, seetõttu heameelt valmistab tavaliselt mõne noorema mängumehe õnnestumised. Ehk siis põhimängijatest Laane, Paasoja, Voolaid on kindlasti kõva arengu hooaja jooksul teinud, kuigi Laane´t on siinkohal juba imelik noormängijaks nimetada, näitas ta juba tegelikult eelmine hooaeg, et on vaatamata noorusele mängumees sõnaotseses mõttes. Samuti ei saa Pilk´u noormängijaks pidada, kuid tema enesekindlus on noortematele kindlasti eeskujuks. Paasoja südikas kaitsemäng, efeksed läbimurded ja pealtpanekud tegid meele rõõmsaks. Hooaja lõpp näitas, et Janar Soo tuleb tagasi, mängukindlus kogunes silmnähtavalt ja kui tervis vastu peab, siis pole ka kahtlust, et suure potentsiaaliga mängumees. Aga samuti ei saa märkimata jätta veel koolipoisse Jurtom, Nurger, kes olid juba täiesti pildis ja tõenäoliselt nende roll üha suureneb. Lisaks Rapla omad poisid Ruut, Traumann, Rõigas peaksid tegema arenguhüppe, nii et õnneks neid kohti, kust arenguid on loota, on küll. Lõpetuseks ei saa muidugi märkimata jätta Martin Dorbeku väga õnnestunud liitumist meie meeskonnaga, loodan et leitakse võimalused ka tema jätkamiseks. Ma arvan, et sellisele perspektiivikale noorele mehele mänguaja leidmine on Eesti korvpallile tervikuna väga vajalik. See, et vend kaitses kõva on, pole tõenäoliselt enam kellelgi kahtlust ja piisava mängupraktikaga kasvab ka kindlasti rünnakukindlus.

Korvpallikool tänab TYCO Europe esindajaid põhjalike vastuste eest!

Sünnipäev
Lisandra Vetesina
Sünd.: 19.08.2007
Tabeliseis