Valige keel: est
Avis
ALEXELA KML KODUMÄNG
89:83
02.04.2017, 17:00
LAAGRIST ÕNNELIKULT TAGASI. GALERII TÄIENDATUD!

LAAGRIST ÕNNELIKULT TAGASI. GALERII TÄIENDATUD!

Juulikuu kümnel viimasel päeval, 22.juulist-31.juulini, toimus Viljandimaal Hallistes traditsiooniline Rapla Korvpallikooli ühislaager. Ligi 80 osaleja seas oli nii poisse kui tüdrukuid alates 7. eluaastast kuni täisealisteni välja. Ühtse laagripere päevad ja õhtupoolikud olid nii tihedalt sisustatud, et aeg möödus lausa lennates.

Kindel koht päevakavas oli kahel treeningul, kolmel ülimaitsval söögikorral, ujumisel, segavõistkondade vahelistel Halliste Meistrivõistlustel, vanemate laagerdajate jaoks olid asendamatud lõunased uinakud ning noorematel jagus aega ka ühisteks mängudeks. Kahel õhtul avanes võimalus kotist välja võtta diskoriided ning omajagu eurosid jäeti ka kohalikku külapoodi. Lisaks tõi kolmel laagripäeval eriliselt suure naeratuse laste näole Balbiino – Onu Eskimo pulgajäätised maitsesid raskete treeningute vahel eriti hästi!

Kindlasti oskavad kõige paremini laagrile hinnangut anda osalejad ise, seega korraldasime laste hulgas väikese küsitluse. 10 vastaja vanus varieerus 8st kuni 18ni ning mitmed neist ei osanud enam kokku arvutadagi mitu korda nad Rapla KK suvelaagris on käinud.

Küsimusele, mis jäi selle aasta laagrist eriliselt meelde, oli erinevaid vastuseid. Noorematele tüdrukutele meeldisid diskoõhtud, vanematele saunas käik. Mainiti ära ka head seltskonda, võimalust käia ujumas mitu korda päevas, segavõistkondi ning 2x2 turniiri. Parimaks vastuseks osutus 9.aastase Martteni vastus, kes ilma kõhklemata sõnas, et eriliselt jäi meelde ikka tema vasakujala väravalöök!

Suuremate laagerdajate jaoks oli lemmikpäevaks vaieldamatult laupäev, mis oli nö puhkepäev. Noorematele meeldis viimane päev, mainitud sai ka laagri esimene disko, treener Kaia sünnipäev ning ühe nooremehe jaoks oli lemmikuks päev, mil lõunasöögiks oli frikadellisupp, sest see olevat olnud lihtsalt nii näm.

Kuna trennid on vaieldamatult laagri lahutamatuks osaks, siis uurisime, milline trenn oli kõige raskem ja milline kõige lemmikum. Kõige suuremad poisid kartsid viimase päeva hommikul vastuseid andes, et raskeim trenn on veel ees. Vanemad tüdrukud pidasid raskeimaks erinevate lõikude jooksmist, nooremad aga seda kui pidi 20 minutit järjest jooksma.  Lemmikuks oli nii vanematel poistel kui tüdrukutel saalitrenn, kus sai palju kossu mängida. 10. aastase Germo jaoks oli lemmiktrenniks pesapall ning raskeimaks 3 km jooks. Samas tema trennikaaslane Martten arvas, et 3 km jooks oli just väga mõnus ja mainis ära, et kõik trennid nõudsid pingutamist. 10. aastase Triine jaoks ei olnud aga rasket ega lemmikut trenni, talle meeldisid kõik võrdselt.

Söögid olid kogu laagri vältel tõesti ääretult maitsvad, üritasime aga välja selgitada just need kõige-kõigemad. Neljal korral mainiti ära juba eelpool nimetatud frikadellisupp. Ka ahjukartul ja liha ning ahjukartul ja kana ning pannkoogid olid ilmselgelt hitid.  

Viimaseks sai uuritud, kas oli midagi, mis laagris ei meeldinud. Õnneks oli levinumaks vastuseks kõik meeldis! Siiski leidsid mõned noored, et varajane ärkamine oli raske, aga samas on see paratamatu, muidu ei jõuaks ju kogu päevakava ära teha. Eraldi tahaks taaskord tuua Martteni vastust: “Mis küsimus see selline on, see siin on parim!!!“

Fotosüüdistusi võib leida siit ja siit.  

Vaata ka VIDEOKLIPPE!

Halliste Meistrivõistluste üldtabel

Sünnipäev
Sigdi Mägi
Sünd.: 09.08.1999
Gerte Visnu
Sünd.: 09.08.2005
Liis Liibak
Sünd.: 09.08.2007
Tabeliseis