Valige keel: est
Avis
ALEXELA KML KODUMÄNG
89:83
02.04.2017, 17:00
PÕNEV INTERVJUU SUURSPONSORIGA

PÕNEV INTERVJUU SUURSPONSORIGA

TYCO Rapla fännid on teinud intervjuu ühe suursponsori Kristjan Alleriga, et uurida muuhulgas välja, mis on teda korvpalli juurde toonud ning millised on esmamuljed TYCO Rapla meeskonnast käesoleval hooajal.

Raplas oled sa teada spordimees, kes tegeleb ka ise erinevate spordialadega, miks just korvpall on see, mida oled toetama asunud? – Lihtsustatult võiks öelda, et korvpall on mulle lihtsalt lemmik ala, kuid tegelikult peab sellele küsimusele vastamiseks vaatama natuke laiemat pilti. Toetamise juured peituvad kindlasti nendes inimestes, kes Rapla korvpallikooli ümber toimetavad, sellist pühendumust tihti ei kohta ja see on asjaolu, mis on saanud kõige aluseks. Kui me neli aastat tagasi Jaaguga sellel teemal esimest korda kohtusime ja nähes meie tagasihoidlikke võimalusi, ei olnud ma küll päris kindel, et taolist projekti üle ühe aasta on võimalik vedada, kuid tänaseks on meistriliiga võistkonnad Raplas justkui iseenesest mõistetav nähtus. Tegelikult tuleb möönda, et see ei ole Rapla taolises väikelinnas iseenesest mõistetav ning selle ettevõtmise aastast aastasse teoks saamise nimel näevad ikka asjaga soetud inimesed väga suurt vaeva, sealhulgas ka inimesed, keda tõenäoliselt suurem publik ei tea. Ma hindan nende inimeste panust kõrgelt ja selles peituvad ka peamised põhjused, mis motiveerivad ka mind Rapla korvpalli toetama ja samuti selle nimel pingutama. Kuid siinkohal ei saa samuti kõrvale jätta nende inimeste panust, kes korvpalli vaatamas käivad, elavad mängule kaasa, viivad oma lapsed korvpalli trenni jne. ka nemad on asjas oluline lüli, ilma nendeta ei oleks samuti asjal mingit mõtet.

Kas sa oled selle aasta meistriliiga meeskonna komplekteeritusega rahul, või on veel mingi positsioon, mis on jäänud kripeldama ?- Hetkel ei ole küll kripeldama midagi jäänud, meeskond on tõenäoliselt nende aastate parima komplekteeritusega. Kuid nagu esimesed mängud on näidanud, siis ega konkurendid ei ole ka komplekteerimisel maganud ning tuleb meeles pidada, et mängijad saavad liikuda veel veebruari lõpuni. Minu jaoks on olulisem küsimus, kas meie noored mängumehed teevad konkurentsis püsimiseks hooajal piisava arenguhüppe, sest on päris selge, et meie ressursid ei võimalda eeldatavate konkurentidega mängijate värbamisel võistelda ja see ei ole ka eesmärk.

Kindlasti oled kuulnud suvise U20 koondisega üles kerkinud probleemidest, kuna sinna kuulusid ka mitmed praegused TYCO Rapla mängijad. Kas see teema on jätnud sind ükskõikseks või milline on sinu seisukoht selle nn. „skandaali“ suhtes? – Loomulikult olen ma selle teemaga kursis ja see ei jätnud mind ükskõikseks. Teadupärast ei mängi meil iga aasta uued mustad, võistkonna tuumik on püsinud muutumatuna ja poisid on mulle hästi teada, käime aegajalt koos vutti mängimas ja suhtleme ka väljaspool treeninguid ning ajaga on tekkinud sõbralikud suhted, mistõttu mõistagi jälgisin nende tegemisi ka U20 koondises. Mind väga häirib, et ajakirjandus on seni seadnud nn. skandaali fookuse meie klubi mängijatele, minu hinnangul on äpardunud U20 turniir asjas ainult jäämäe veepealne osa ning ühtegi objektiivset meediakajastust ma ei ole veel näinud. Seejuures ma olen seisukohal, et alale oleks olnud ehk kõige parem, kui korvpalli ringkonnad oleks erimeelsused suutnud lahendada ilma suurema kärata, kuid kui see nüüd juba leheveergudel kirgi kütab, siis ma loodan, et mõni tõsiseltvõetav ajakirjanik teeb millalgi ka asjast ühe põhjalikuma analüüsi ning selguvad ka kõneall oleva skandaali tegelikud tagamaad.

Tyco Rapla on sõlminud lepingud Eesti ühtede perspektiivikaimate noortega, lisaks on sõlmitud leping ühe noore välismängijaga ning plaanis on jõuda kokkuleppele veel ühe noore perspektiivika välismängijaga. Kas sina suurtoetajana kinnitad treenerite ja klubi juhi seisukohta, et Rapla ainus eesmärk ei ole vaid võimalikult kõrge koht Eesti MV-l, vaid ka olla klubi, kus on parimad tingimused noortel meeste klassi siirdumiseks? Või on ikka tähtsaim vaid võit iga hinna eest? – Minu jaoks on selles võistkonnas mängimiseks kaks põhieelistust, Rapla taust või noormängija, pean tunnistama, et nõustusin ka välismängijate tulekuga alles siis, kui oli tõesti selge, et Eestist sellele positsioonile alternatiivi ei ole. Seega ma jagan klubi strateegilist seisukohta täiesti, lisaks ei ole minu jaoks oluline mitte ainult klubi meistriliiga võistkonnad, vaid ka väga tähtis on klubi püramiid, oluline on see, et Raplas võid tõesti juba lasteaias trenni minna ja jõuda oma klubis meistriliigasse välja. Kuid ma ei saa ka kindlasti väita, et võit ei oleks tähtis.

Rapla on väike koht, on kuulda olnud, et oled ühe Rapla  tuntuima arhidektuuriväärtuse, Okta Centrumi uus omanik. Kas Oktale uue elu sisse puhudes hakkab ka Okta Centrum Rapla korvpalli toetama? – Pean täpsustama, kui juriidiliselt korrektne olla, siis mitte mina ei ole omanik, vaid minu juhitav ettevõte. Kuid nagu sa isegi ütlesid, siis Okta Centrumi puhul on meie esmane eesmärk uue elu sissepuhumine, mis on tõenäoliselt natuke pikemaajalisem ettevõtmine, küll aga ma näen ka, et Okta Centrumil ja Rapla KK-l on ühishuvi olemas, mistõttu suure tõenäosusega leiame ka korvpalli toetamiseks võimalused.  

Sünnipäev
Täna meil sünnipäevalapsi ei ole!
Tabeliseis