Valige keel: est
TULE TRENNI
ALEXELA KML KODUMÄNG
89:83
02.04.2017, 17:00
EESTI NOORTEKOONDISTE TREENINGUKOGUNEMISED

EESTI NOORTEKOONDISTE TREENINGUKOGUNEMISED

Kui jõulupühad peetud, alustasid treeningkogunemistega mitmed Eesti noortekoondised. Aastast-aastasse on erinevate vanusegruppide Eesti ühendvõistkondades esindatud ka Rapla Korvpallikooli värvid, ka käesolev aasta ei saa olema erandiks! Kokku osales laagrites 15 korvpallikooli kasvandikku.
                                                                        Alustame kõige noorematest. Oma esimesed koondise kogemused said kirja 2000. aastal sündinud ehk U14 vanuseklassi kuuluvad tüdrukud ja poisid. Selles vanuses olevate noorte pallurite kaardistamist alustati nö Talendilaagrist, kus osales pea 40 tüdrukut ja 60 poissi. Talendilaagris osales 4 Rapla poissi (Karel Kreuz, Kristjan Nõmmik, Karl-Reimond Kõrd ja Toomas Veskimäe), kuid seekord pääses edasisse treeninglaagrisse neist üks – Karel Kreuz. Praegu viibib Karel laagris Tallinnas.

U-14 tütarlaste talendilaagris osalesid kaks Rapla neiut Katarina Tamm ja Erle Jaanus. Nemad jätkasid mõlemad treeninglaagris ja mängisid Eesti särkides Tallinnas 27.-29. detsembrini peetud rahvusvahelisel Christmas Cup turniiril.

Nimetatud Christmas Cup turniiriks kutsuti kokku ka tütarlaste U15 koondis. Selles vanuses kaitsesid Rapla värve Laura Tamm ja Tiina Traumann. Samuti koondati kokku ka Eesti paremik kuni 15-aastaste noormeeste hulgas. Kilingi-Nõmmel toimuval treeningkogunemisel osalevad kaks Rapla Korvpallikooli kasvandikku Gregor Ilves ja Sigfried Kesküla. 3.-5. jaanuarini peetakse Tallinnas ka kontrollmängud. 

Oma põhietteastet alles ootavad  vanemad koondised – U16 ja U18 neiud ja noormehed. Need vanused löövad kaasa juba 10. aastat järgemööda toimuval Baltic Sea Basketball Cup-il, kus üksteisega võtavad mõõtu Eesti, Läti, Soome ja Rootsi korvpallilootused. Mängud toimuvad 3.-5. jaanuarini Audentese Spordihallis.

Treeninglaagrid on aga juba toimunud või veel kestmas. Kokku oli nendes vanustes koondise kandidaadiks 5 „raplakat“. Nendest 3 – Marie Roosalu, Laura Marleen Reissar ja Kaari Kamp on U18 neidude koondise rivistuses. Noormehi esindavad Ivalo Pajumets ja Marek Ruut, kes vastavalt kuuluvad U18 ja U16 vanusegruppi. 

Sünnipäev
Lisandra Vetesina
Sünd.: 19.08.2007
Tabeliseis